Śmiech to zdrowie

Śmiech przyspiesza bicie serca i krążenie krwi, dzięki czemu mózg dostaje więcej tlenu. Wdechy powietrza są również znacznie głębsze co sprawia, że poprawia się nasza koncentracja. Pobudza mięśnie twarzy i brzucha. Śmiech działa także pozytywnie na układ odpornościowy, uaktywniając go. Przyśpiesza także przemianę materii. Śmiech to zdrowie!


O odczuwanej przeze mnie potrzebie śmiechu pisałem już kilkakrotnie. W poszukiwaniu źródła zdrowego śmiechu, przemierzam film i literaturę, niestety w kinematografii dominują durnowate komedie, które bardziej drażnią niż śmieszą. W końcu jednak udało mi się odnaleźć prawdziwą skarbnicę śmiechu, stanowi ją Wrocławski Teatr Komedia. Teatr, w którym czuć, że aktorzy po prostu świetnie się bawią dzięki czemu atmosfera ta udziela się także widzom. Właśnie przed tygodniem miałem okazję znaleźć się na widowni tego niezwykłego teatru. Uczestniczyłem tam w spektaklu „Szalone nożyczki”, w przezabawnej historii pewnego morderstwa. Uczestniczyłem dosłownie, bo w tym interaktywnym przedstawieniu, czynny udział biorą także widzowie. Widownia staje się nie tylko aktorami, to ona decyduje jakie jest zakończenie spektaklu (czyli kto zabił). Przedstawienie naprawdę świetne, nic więc dziwnego, że w jednym z amerykańskich teatrów nie schodzi on z afisza od przeszło 30 lat.

Zeszłotygodniowa wizyta w Teatrze Komedia nie była naszą pierwszą i pewien jestem, że nie będzie ona również ostatnią. Moje zapotrzebowanie na śmiech wciąż pozostaje niezaspokojone, jak amerykański popyt na ropę, a miejsce to jest jak Bliski Wschód, tam właśnie występują jego najczystsze złoża.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s