Raport o Stanie Świata – podcast

Podsumowując poprzedni rok jakoś zupełnie pominąłem Raport o Stanie Świata Dariusza Rosiaka. No, niby został wyróżniony w poprzednim roku, ale co z tego, przecież takie samo, jak nie większe wyróżnienie należy się temu podcastowi za rok 2021. Zawsze o ile to było możliwe starałem się słuchać audycji Dariusza Rosiaka, w czasach gdyy jeszcze pojawiały się w radiowej Trójce. Jednak w momencie, kiedy pan Dariusz został z radia wyrzucony, przekształcił swoją audycję w coś naprawdę wspaniałego. To już nie tyko rozmowy ze specjalistami na temat najważniejszych wydarzeń na świecie w mijającym tygodniu. Teraz poza głównym Raportem o stanie świata i Raportem na dziś, w którym szczegółowo omawiana jest jedno wydarzenie (zajwisko), powstały jeszcze Raport o książkach, gdzie raz w miesiącu Agata Kasprolewicz zajmuje się tym wszystkim co warte jest przeczytania. W szczególności polecam odcinek lutowy poświęcony Stanisławowi Lemowi, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy w zeszłym roku. Audycja bardzo ciekawa, a co jeszcze ważniejsze skłoniła mnie do ponownego sięgnięcia po prozę Lema. Od października Agata Kasprolewicz jest też autorką Raportu z przyszłości, w którym zajmuje się tym jak zmienia się nasz świat. Nowe technologie i ich wpływ na człowieka, społeczeństwo i środowisko, to tematy z którymi mierzy się w tych audycjach. Do tej pory było m.in. o jedzeniu, pracy, sporcie czy kryptowalutach. To jednak nie wszystko i myślę, że Dariusz Rosiak ze swoją raportową ekipą w 2022 roku jeszcze czymś nas zaskoczy, dlatego uważam, że warto ich wspierać przez serwis Patronite no i najważniejsze, trzeba słuchać Raportu.

A jak słuchać? Można to robić poprzez stronę Raportu. Raport dostępny jest w serwisach streamingowych (Deezer, Spotify, TIDAL), Raport jest także obecny na YouTube. Każda forma jest tak samo dobra by móc obcować z Raportem.

2 Comments

  1. Jak ja cieszę się, gdy mam okazję trafić na sensowne wypowiedzi o świecie oraz ciekawych zjawiskach tak rzadko pojawiających się zarówno w prasie, jak i internecie. Kiedyś słuchałam czasem p. Rosiaka w Trójce, potem zniknął. Dziękuję za udostępnienie stron.
    Posyłam serdeczności

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s