K-Metal, czyli mocna muza z Korei

Muzycznie Korea Południowa kojarzy się dosyć jednoznacznie, to kraj K-Popu, przedziwnego zjawiska, które od jakiegoś czasu podbija świat. Jednak wśród przeszło pięćdziesięciu milionów ludzi zawsze znajdą się tacy, którzy będą się buntować i szukać jakiej formy wyrażenia swojego sprzeciwu wobec otaczającej ich rzeczywistości. Jednym ze sposobów na to jest sięgnięcie po gitary i produkowanie „hałasu”. I dlatego w Korei nie brakuje kapel grających właściwie wszystkie gatunki metalu. Puki co żaden z nich jeszcze się nie wybił poza półwysep, ale kto wie, może koreańscy metalowcy podążą szlakiem przetartym przez ich popowych todaków i już wkrótce zagoszczą w salach koncertowych Stanów i Europy. A teraz kilka przykładów (uwaga będzie ostro)

Zacznijmy od Nu Metalu. Co ciekawe, wokalista formacji Seo Taiji należy do twórców K-Popu. A początek kariery miał taki buntowniczy, chociaż mocno wystylizowany

Madmans Espirit to zespół wykonujący Visual Kei czyli podgatunek metalu wywodzący się z Japonii, który w dużej mierze polega na ty, że członkowie zespołu noszących efektowne makijaże i rażące, kolorowe fryzury.

Pozostając przy scenicznej przesadzie proponuję odrobinę Glam Metalu

Czas na nieco Thrash Metalu, nie mylić ze śmieciowym metalem, gatunkiem wymyślonym i pewnie potajemnie uprawianym, przez pewnego „wybitnego” polskiego historyka ( i nie chodzi o mnie)

Teraz trochę kwiecistego i nieco brutalnego grania

A jeśli jeszcze nie macie dosyć to może ociupinka miażdżącego death metalu

Czy jest coś bardziej sexy niż wydzierająca się drobna kobietka?

No i coś pełnego buntu, czyli koreański Metalcore

A na zamknięcie coś dla tych którzy lubię mroczne klimaty, w Korei także powstaje Black Metal

Jak możemy przekonać się dzięki przytoczonym przeze mnie przykładom. Korea Południowa to nie tylko popowa papka, tworzona przez wystylizowanych do przesady, pięknych chłopców. To także miejsce, w którym powstaje całkiem interesująca mocniejsza muza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s