No i przyszła…

No i przyszła zima. Nie wiem czy to z powodu tego, że w wyniku zmian klimatycznych, w które tak wielu nie wierzy, zima w grudniu wywołuje panikę. Od przeszło tygodnia otwierając jakikolwiek portal, w oczy raziły nagłówki „Gwałtowny atak zimy!”, „Nawałnica nad Polską” itp. Ale przecież to grudzień i ujemne temperatury oraz opady śniegu są czymś naturalnym w tej części Europy. Czyżby po kilku latach bardzo łagodnych zim, tak bardzo się już do tego przyzwyczailiśmy, że pojawienie się zimowej aury wywołuje w nas niepokój? A może to media nie mając się czym zajmować, budują sensacje na czymś, co jest jak najbardziej normalne. Sam osobiści za zimą nie przepadam i najchętniej na tych kilka miesięcy pełnych jesienno zimowych chłodów, zapadłym w sen zimowy. Ja do normalnego funkcjonowania potrzebuję słońca i zieleni, więc nawet śnieżna pierzyna przykrywająca wszechobecną szarówę, nie jest w stanie mi tego zrekompensować. Na szczęście wiosną, latem, a nawet jesienią, udało mi się nałapać ogromną ilość pozytywnych doznań, których ślady wciąż mocno tkwią w mojej pamięci. Zawsze też można je pobudzić zdjęciami, które tkwią w moim komputerze. Dziś jednak nieco zimy, która wszystkich tak zaskoczyła, zimy prosto z mojego balkonu.

6 Comments

 1. Śnieżek może popadać, ale jak do tego dojdzie mróz i wiatr, to lepiej obudzić się dopiero w kwietniu.
  Zazdroszczę, nie ukrywam, że pod kropkami umiesz umieszczać zdjęcia…
  Serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

 2. Biedne roślinki, śnieg tym kwitnącymi raczej nie zrobi dobrze.
  U mnie dziś pierwszy dziec z tym białym paskudztwem. Odśnieżanie chodnika i żal za kwitnącymi jasminowcem…
  Piękne zdjęcia, to chyba jedyne, co można… a nie, śnieżki jeszcze można, dzieciom spakowałam zapasowe rękawiczki, one się cieszą… dzieci, rękawiczki pewnie mniej.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Oj, jak ja to rozumiem. Chociaż mi jeszcze nieco energii pozostało, to jednak niewielka ilość słońca, brak zieleni, krótki dzień i zimno, coraz bardziej doskwierają

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s