Dotknąć gwiazd

Uwielbiam nocne, rozgwieżdżone niebo. Tysiące świetlnych punkcików, ozdabiających sklepienie nad nami. To dość pospolite zjawisko, należy chyba do najpiękniejszych, jakie możemy obserwować. W mieście może być trudno ze znalezieniem miejsca, w którym gwiazdy można dojrzeć, warto jednak czasem ,późnym wieczorem udać za miasto, by trochę „pogapić” się w gwiazdy. Zwłaszcza lato temu sprzyja. No chyba, że pada. Wówczas z pomocą przychodzi nam internet. Możemy sobie zainstalować darmową aplikację Celestia, która jest rodzajem symulatora kosmosu. Dzięki niej możemy nie tylko poobserwować gwiazdy, program ten umożliwia nam podróż pomiędzy nimi. To jest naprawdę świetny program, przygotować się jednak trzeba na to, że kiedy go uruchomimy pochłonie nas na kilka godzin.
Zawsze też można wejść na stronę NASA, gdzie znajdziemy wiele niezwykłych fotek, czy to z teleskopów, czy też wykonywanych podczas amerykańskich misji kosmicznych, wiele z nich robi ogromne wrażenie.

W sieci znaleźć możemy również zdjęcia robione przez poszczególne teleskopy. Do najciekawszych z pewnością należą te pochodzące z teleskopu Hubble’a. Od dwudziestu lat, pomimo licznych awarii, ten niezwykły, bo umieszczony na orbicie okołoziemskiej teleskop, dostarcza ogromnej ilości zdjęć, które dają nam zupełnie nowy obraz kosmosu. Za nim wziąłem się za dzisiejszy wpis spędziłem około godziny wpatrując się w kolejne zdjęcia. Każde z nich to jak surrealistyczny obraz, na każdym mamy nieznany nam wcześniej świat. Świat niezwykle piękny i tajemniczy. Zdjęcia te sprawiły, że przez chwilę poczułem ogromną chęć, by oderwać się od naszej planety, by chociaż na chwilę dotknąć gwiazd.
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s