Rockin’ 1000

A wszystko zaczęło się w roku 2015 od tego, że mieszkańcy włoskiej Ceseny, chcąc zachęcić zespół Foo Figters do odwiedzenia ich miasta, zagrali wspólnie jeden z utworów kapeli, Learn to Fly.

Popularność nagrania w sieci (do dziś ponad 50 mln. odsłon) sprawiła, że projekt Rockin’ 1000 przeobraził się w zespół, w którym około 1000 muzyków gra wspólnie największych rockowe przeboje.

W 2016 r. zagrali swój pierwszy koncert. Muzyka jest wspaniałą formą sztuki, a Rockin’100 dowodzą, że wspólna pasja może prowadzić do rzeczy niezwykłych. Jak możemy przeczytać na stronie projektu:

„Bez rankingów, bez nagród, bez zwycięzców, bez przegranych: każdy może być tego częścią, publiczność lub członek „największego zespołu rockowego na ziemi”. Żadnych barier tutaj, wszystkie emocje są równe, ta sama intensywność. Razem możemy to zrobić.”  Kiedy słucham i oglądam relacje z ich występów, to czuję tą niezwykłą energię i mam ochotę stać się tego częścią, pokrzyczeć z innymi lub powalić w bęben. Bo w muzyce jest moc!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s