Krótko o… książkach cz. 6

Adrian Tchaikovsky, Dzieci czasu

Dzieci Czasu, książka, której autorem jest brytyjski pisarz polskiego pochodzenia Adrian Tchaikovsky (Czajkowski), to wspaniale napisana powieść SF o zagładzie ludzkości spowodowanej przez samych ludzi. To powieść o możliwej drodze ewolucji, w której to nie naczelne, a pajęczaki stają się gatunkiem inteligentnym. To także opowieść o próbie porozumienia się odmiennych cywilizacji. Książka zasłużenie została wyróżniona Nagrodą im. Arthura C. Clarke’a, bo idealnie wpisuje się w twórczość tego wielkiego pisarza.

Vincent V. Severski, Zamęt

Zamęt Vincenta V. Severskiego, to otwarcie nowej serii książek szpiegowskich, która jest jednak po trosze kontynuacją, wcześniejszych pozycji autora. I znów mamy do czynienia ze świetnie napisaną powieścią szpiegowską, a biorąc pod uwagę, że jej autor pracował w wywiadzie, można spodziewać się, że sporo rzeczy w niej opisywanych, ma potwierdzenie w rzeczywistości. Zamęt to książka, która doskonale wypełni długie, jesienne wieczory. Polecam wersję do słuchania, audioteka.pl, zrobiła z tej książki świetne słuchowisko.

 

Terry Gilliam, Gilliamesque. Przedśmiertna autobiografia

Fascynująca książka o życiu i twórczości niezwykłego człowieka. Przepięknie wydana, bardzo bogato ilustrowana zdjęciami oraz grafikami pochodzącymi z archiwum autora. To klucz do zrozumienia twórczości Gilliama.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s