Krótko o… serialach cz. 4

Westworld – sezon 2

Kiedy obejrzałem pierwszy sezon tego serialu byłem zachwycony i chociaż chciałem, żeby skończył się na tych dziesięciu odcinkach, to z drugiej strony byłem bardzo ciekaw, w jaki sposób państwo Jonathan Nolan i Lisa Joy pokierują dalszą historię. I muszę przyznać, że się nie rozczarowałem. Tu dopiero zaczęła się jazda. Hosty walczą o wolność. Ale czym jest wolność? Każdy odcinek ogląda się z rosnącym napięciem, a kiedy przychodzi finał wiemy, że następny sezon będzie jeszcze ciekawszy.

 

Zadzwoń do Soula – sezon 4

Tak właśnie Jimmy McGill zmienił się w Saula Goodmana. W tym sezonie Jimmy będzie musiał sobie poradzić z rocznym zakazem wykonywania zawodu adwokata i będzie to robił na swój, jak zwykle, bardzo kreatywny sposób. Każdy kolejny sezon jest świetny i jak dotąd jakość serialu nie spada. Bob Odenkirk jest fantastycznym aktorem. Ciekawe na jak długo autorom serialu starczy jeszcze pomysłów? Jedyne zastrzeżenie jakie mam to, to, że ciężko oglądać aktorów, którzy w wyraźny sposób postarzali się od czasu Breaking Bad, a grają osoby o kilka lat młodsze.

 

House of Cards – sezon 6

A na koniec coś, czego nie polecam, czyli zamknięcie tak świetnie rozpoczętego serialu jakim jest House of Cards. Już od sezonu 4 widać było, że twórcom brakuje pomysłów, a kiedy jeszcze musieli zmierzyć się z realizacją serialu bez Kevina Spacey’ego, po prostu nie dali rady. Pomimo kilku błyskotliwych pomysłów, większość serialu to straszliwie męcząca dłużyzna. I tak właściwie wszystko kręci się wokół Franca Underwooda. A kiedy po koszmarnej scenie finałowej, pojawiły się napisy końcowe odczułem wielką ulgę, że to już koniec. Ja dotrwałem do końca, a wiem, że sporo osób podarowało sobie po pierwszych odcinkach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s