Barwy jesieni

Jesień może być wyjątkowo piękna. Aby jednak tak było, musi być spełniony jeden warunek, słońce. Wystarczy, żeby nie padało, a niebo było bezchmurne, a oszołomi nas bogata paleta jesiennych kolorów. Niestety, coś takiego o tej porze roku, zdarza się u nas niezwykle rzadko. Na szczęście, takie w ostatnich dniach pogoda dopisała i możemy napawać się zjawiskiem, które ktoś kiedy nazwał „polską złotą jesienią”. Puki co dominuje zieleń wymieszana z żółciami, ale gdzie nigdzie można zobaczyć drzewa lub pnącza skrzące się czerwienią swych liści.

Jesień potrafi nie tylko pięknie wyglądać, ona także fantastycznie pachnie. Zapach liści i grzybów, zmieszany z aromatem jesiennych owoców, jeżyna, kasztany, żołędzie, dziki bez i róża. Promienie słońca swym ciepłem wzmacniają ich zapach, a wiatr delikatnie miesza je. Takiego pachnidła nie powstydziłby się najlepszy perfumiarz.

Należy mieć nadzieję, że taka aura utrzyma się jak najdłużej, Puki co, trzeba korzystać i chłonąć jesienne piękno, bo kiedy już spadną liście z drzew, ponury klimat zagości u nas do wiosny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s